הימים הקרובים מציבים בפנינו שני אתגרים הקשורים לסגירת מוסדות החינוך בעיר. בכל מוסד חינוכי מתקיימים תנאים שונים, על כן נכון לכל מוסד חינוכי לנקוט מדיניות המתאימה למיקומו ולתנאיו. ארגון ההורים העירוני מתכבד להציע לוועדי ההורים המוסדיים גמישות לבחור מתוך מתווי הפעולה המתוארים להלן. זאת לאחר שביררו את המצב עם הנהלת המוסד.

ל"ג בעומר – 3.5.2018, י"ח באייר תשע"ח

רקע: חלק מהמורים בארץ מחויבים לעבוד בל"ג בעומר בתמורה ליום בו שבתו מוקדם יותר השנה. לפיכך, יש שיעורים בחלק ממוסדות החינוך שצפויים להתקיים כרגיל, לפחות מבחינת נוכחות המורים האלו במוסד. אלמלא השביתה, היה יום זה יום חופש כבכל שנה.

המלצה: במוסדות בהם יש מורים המחוייבים לעבוד, יחליט ועד ההורים המוסדי האם לבקש מצוות ביה"ס לא לרשום חיסור לתלמידים שלא יגיעו לשיעורים. באופן זה יוכלו תלמידים והורים להחליט האם להגיע ללימודים או לא בהתאם למכלול השיקולים המקומיים.

בהזדמנות זו, נזכיר את המלצתנו להקשיב ולהישמע להמלצות החזאים בקשר לתנאי מזג האוויר הקשורים למדורות ואף לצמצם את זיהום אויר הכרוך בהן.

לקריאת הנחיית מינהל חינוך ירושלים – לחצו כאן

מרוץ ג'ירו איטליה- 4.5.2018, י"ט באייר תשע"ח

העיר ירושלים גאה לעלות על מפת הספורט העולמי. אך יש לכך מחיר. בעקבות המרוץ צפויים להסגר הרמטית נתיבים רבים למשך שעות ארוכות. הסגירה תשפיע גם על חלק מהתחבורה הציבורית וחלק מהסעות החינוך המיוחד.

עיריית ירושלים פועלת לפתיחת כל מוסדות הלימוד ביום שישי הקרוב, בין השאר כדי לתת מענה להורים העובדים. יחד עם זאת, אנו חוששים מהסכנות שעלולות להתרחש בכמה מהמוסדות בהיעדר צוות או בדרכים. לכן אנו פונים לוועדי ההורים המוסדיים להפעיל שיקול דעת נקודתי בהתאם לתנאי המוסד שלהם. זאת תוך התחשבות גם בהורים העובדים או בעלי האילוצים האחרים.

הצעתנו היא שכל ועד מוסדי יבחן את המצב לפי חסימות הכבישים הצפויות באיזורו ובהתחשב במקומות ממנו מגיעים התלמידים ואנשי הצוות. במוסדות בהם תהיה בעיית נגישות, יבקש הוועד שלא יהיה רישום נוכחות של התלמידים. הורים יחליטו בעצמם את מי לשלוח. גם כאן יש לזכור את ההורים העובדים שזקוקים למענה.

כמו-כן, ועד ההורים המוסדי, לאחר שיקבל תמונת מצב מהנהלת המוסד, יעריך גם את הקושי בהגעת הצוות. לפי הערכתו זו יקבע האם קיימת סכנה לכך שלא יוכלו להגיע מספיק אנשי צוות כדי לקלוט את כל התלמידים באופן בטוח. אם אכן קיימת הסכנה, ימליץ הוועד להורים שרק מי שאין לו פתרון אחר ישלח את ילדיו למוסד. כך יוכל הצוות המצומצם לתת מענה ראוי למספר התלמידים המופחת.

בכל המוסדות האחרים יתקיימו הלימודים כרגיל.

אנו גם ממליצים להורים לקחת את הילדים לצפות יחד באירוע היסטורי זה על מנת לחוות מעט ממנו לא רק דרך מסכי מחשב וטלוויזיה.

שיבוש השגרה מעלה את סכנת שכחת הילדים ברכב. אנא הקפידו במיוחד. 

בברכת חגים שמחים ובטוחים.