יו"ר ועדי ההורים בבתי הספר היסודיים,
שלום רב,

ביום ג', 25.04.2017, הפיצה מנהלת אגף בתי הספר היסודיים חוזר לכל מנהלי בתי הספר והמנהלות. בחוזר פורטו בקליפת האגוז עיקרי התכנית "טעימות פיננסיות".

הפורום, בו חבר ארגון ההורים בירושלים, שם לו למטרה לדחוף ולהכניס את נושא החינוך הפיננסי לכל בית ספר. מפאת רוחב היריעה, המירוץ אחר הזמן (שהיה קצר כבר כאשר ניגשנו להתחיל במלאכה) והרצון לא להתעכב ולהתחיל לעשות שינוי חיובי, החלטנו ביחד עם משרד החינוך שלא להמתין לשנה הבאה.

בחרנו ביחד להתמקד בכיתות ג' ו-ד' לשנה"ל הנוכחית (הפניוּת של שתי שכבות אלו היא הגדולה מבין יתר שכבת בתי הספר היסודיים). היקף השעות של התכנית הינו כ-66 שעות: שעתיים יועברו ע"י צוות ביה"ס והיתרה על ידי הורים מתנדבים לפי מערכי שיעור. אלו הותאמו במיוחד עבורנו (ועדיין נותרו מספר התאמות לביצוע) בסיוע "מודל עשיית הטוב", אשר כבר בשלב זה, טרום אישור הסכם העקרונות עימם במוסדות העמותה שלנו, העניקו לנו זכות שימוש במערכי השיעור, ללא כל מחויבות מצידנו:

לאחר תיאום עם המנהל או המנהלת – אנא היכנסו לקול הקורא ומלאו את פרטי בית הספר.

ניתן לעקוב אחר התפתחויות ולקבל מידע נוסף באמצעות עמוד הפייסבוק של "טעימות פיננסיות" וכן דרך הבלוג בנושא. בימים הקרובים, לאחר שיתקבל צבר של שאלות, יועלה קובץ של שו"ת בקשר לתכנית.

נשמח כי שאלות יופנו באמצעות עמוד הפייסבוק של התכנית, כדי שהמענה ישרת גם מתעניינים אחרים.

בברכה,
ארגון הורים למערכת החינוך בירושלים