הורים ותלמידים יקרים,

ראשית דבר, ברצוני לפתוח ולברך את כל ההורים, התלמידים, סגלי ההוראה וכח העזר בבתי הספר ובגנים – בברכת שנת לימודים פורייה וזאת עם פתיחת שנה"ל תשע"ט.

חינוך הינו הבסיס והתשתית לכל ההתרחשות החברתית. הגן ובית הספר הם מרכז העשייה לבניית ועיצוב האדם ובעיקר – לחינוך יש את ההשפעה על קביעת פני החברה בעתיד ואיתה את עתיד וכיוון מדינתנו והעם כולו.

התלמידים, ההורים וצוותי ההוראה – זהו המשולש הבסיסי לקיומה של מערכת החינוך וללא שיתוף פעולה וזהות אינטרסים – מערכת זו לא תוכל להתקדם ולהצליח.

ארגון ההורים העירוני כולל נציגים מהזרמים השונים בבתי הספר וגני הילדים בעיר. אנו פועלים, בשת"פ מלא עם עיריית ירושלים, כמו גם עם גורמים נוספים – על מנת לקדם ולטפל בכל נושא, יוזמה והצעה שתביא לקידום החינוך בעיר ולעתיד טוב יותר לילדנו.

מטרתנו המשותפת הינה לעזור ביצירת אקלים חינוכי מיטבי במוסדות חינוך מטופחים ומאובזרים, אשר יביאו לצד הנושא הערכי והחינוכי גם כמובן לקידום ההישגים הלימודיים. אנו שואפים לשלוח את ילדנו מדי בוקר לבית ספר שבו מעבר לחומר הלימודי הנדרש הם יקבלו ערך מוסף למיצוי הפוטנציאל האישי של כל תלמיד ותלמיד, בשילוב יחס אישי, חם ואוהב, במסגרת חינוכית נעימה ובטוחה. 

כגוף המייצג את ההורים בעיר, אנו מקיימים דיאלוג קבוע, פתוח ובריא מול כל ראשי מערכת החינוך בעיר ונמצאים במקומות בהם מתקבלות ההחלטות לגבי ילדינו ועתידם. ככזה, אנו נשמח ונודה הן לקבלת פניות ורעיונות מכם והן ובעיקר להצטרפותכם והתגייסותכם לוועדי ההורים במוסד החינוכי של ילדכם וכן לארגון העירוני.                           

אנו בארגון ההורים העירוני מקפידים על שיח מכבד וראוי תוך מתן כבוד רב לזולת, להכרת וקבלת השונה, לכלל הזרמים והדתות , לסובלנות וסבלנות וזאת תוך האזנה והקשבה ומציאת מקום להשמעת מגוון הדעות.

בהזדמנות זו , אני מוצא חובה נעימה להודות לחברי הנהגת ארגון ההורים העירוני, על תרומתם האדירה , על פעילות אשר עושים לילות כימים, בהתנדבות מלאה , למען קידום החינוך ובניית עתידנו אנו. כל אחת ואחד מכם משמש כשליח ציבור ומהווה דוגמא . תודה!

הורים יקרים, אני מצרף, לנוחיותכם, את פירוט החגים, המועדים והחופשות הצפויות במהלך השנה: 

לוח החופשות הכללי

ולסיום, אני חוזר ומאחל : 
שנה טובה ומתוקה, שנת שלום.
שנת לימודים פורייה ומהנה.

בברכת החינוך, 
אריק קפלן 
יו"ר 
ארגון ההורים העירוני 

עדכוני החינוך המיוחד

עם פרוס השנה החדשה, חשוב לי לעדכן אתכם במה שנעשה בעמל רב במרכז הרב תחומי ובארגון ההורים, על מאבקים והישגים ולשתף מעט מהעשייה המרובה שאנו לוקחים בה חלק.

משרד החינוך וועדת החינוך של הכנסת פעלו על מנת לעשות רפורמה בחינוך המיוחד, שזה בפני עצמו דבר מבורך. השתתפנו בדיוני וועדת החינוך של הכנסת, ניסינו וגם הצלחנו לשנות סעיפים בחוק לטובת ילדי החינוך המיוחד.  

אנחנו נמשיך בדו-שיח מול המשרד, נלווה את הפיילוט שזכה להתחילו מחוז צפון ונהיה עם היד על הדופק שהיישום יתחיל לפעול באופן מרבי, ושחס ושלום לא יוצר מצב בו ילד ייפגע או לא יקבל את מה שמגיע לו. 
 

בהמשך השנה נוציא עדכונים שוטפים על הרפורמה ב עמוד הפייסבוק שלנו

אחת מהמטרות העיקריות לשנה הבאה הינה קבלת השונה בחברה והנגשת מידע.

פניות שהגיעו למרכז טופלו מול הגורמים המוסדיים, כגון הסעות, סייעות רגילות ורפואיות, שיבוצים, ערר, לווי, ייעוץ, הכוונה והפנייה לגורמי טיפול. על כל המערך הזה מנווטת ומנהלת מיטל בסון, מנהלת המשרד.

 

תודה לאנשים שעמלו רבים לשיפור השירות והנגשת המידע והזכויות, הן נציגות ההורים המסורות בוועדות ההשמה, שעובדות לילות כימים על מנת ללוות ולידע הורים על זכויותיהם, ועל כך אני מודה להן.

תודה לעיריית ירושלים על שיתוף הפעולה לרווחת ילדי החינוך המיוחד, בראשה עומדת הגב' נועה פחימה, ולמפקחות החינוך המיוחד במחוז שתמיד שמחות לעזור למרכז בשביל לעזור להורים. 

לידיעת הורי החינוך המיוחד, למרכז הרב תחומי קיימת אפליקציה אותה ניתן להוריד למכשירי אנדרואיד. שם ניתן לקבל מידע, להוריד טפסים, מידע על מסגרות.

המרכז הרב תחומי של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מאחל שנת לימודים פורייה, עם עשייה וקבלת השונה. וכמו כן, נברך את כל בית ישראל בשנה טובה ומתוקה. 

שלמה קרפ, 
מנהל המרכז.

המרכז פועל בימים א-ה בין השעות 9:00-15:00.

גני ילדים וצהרונים

הורים יקרים,
בסוף חודש יוני 2018 התקיימו בחירות לנציגות הגנים ובהם נבחרו 9 חברים לוועדת ההיגוי ומתוכן 3 נבחרו להנהלת הארגון – שירן יחיא, אורית קוסקס ורבקה כהן.  
אנו בוועדת היגוי של גנ"י מודים לכם על האמון שנתתם ובחרתם בנו.
מאז שנבחרנו, פעלנו ודאגנו בוועדת ההיגוי לטפל בכל פניה שהגיעה ואנו קוראים לכם להמשיך ולפנות ,בשעת הצורך,  בכל בעיה בנושא הגנים. 
אנחנו עומדים לשירותכם כאן 👈 ganim.parents@gmail.com
מכניסתינו לתפקיד טיפלנו בקייטנות הגנים בתשע"ח ובצהרוני הגנים לתשע"ט. פתיחת מסגרות, טיפול בבעיות, הזנה והורדת העלויות.
צהרוני הגנים בתשע"ט יפתחו בזמן ברוב המסגרות, הודות לעבודה מאומצת של המנהלים. שעות הצהרון: 14:00-16:30 והמחיר לחודש בציבור הכללי – 275 ₪.
בנוסף, הוחלט לפתוח מסגרות קטנות בהן לא נרשמו מספיק ילדים – במחיר של 325 ₪ 
(12-15 ילדים).
הרישום לצהרונים- באתרי המנהלים השונים.
שימו לב, בחודשיים הקרובים הרישום לצהרון מחייב מחיר של שנה מלאה ולכן אל תמתינו לאחרי החגים- הזדרזו להירשם עכשיו! 
ושוב- בכל בעיה שתיתקלו – ברישום, במסגרות או בכל נושא אחר – פנו אלינו!
ועוד המלצה- יתכן כי ביום-יומיים הראשונים תהיינה תקלות באספקת האוכל, מומלץ לשלוח עם הילדים אוכל עד שרואים שהכל מתייצב.
פרטים נוספים לגבי הצהרון ניתן למצוא כאן: 
איזורי פעילות לפי מינהלים קהילתיים. כל המידע בנושא חינוך באתר עיריית ירושלים. תכנית ניצנים
עוד נושאים רבים לפנינו לשנת הלימודים הקרובה: 
נושא תשלומי הורים, הצללות בגנים, קשר בין וועדי הגנים ומעקב אחרי התייעלות הצהרונים. 
אנא, שילחו אלינו ב מייל את פרטי התקשרות עם ועד הורי הגן שלכם.  

בתפילה לשנה טובה, שיתוף פעולה, והצבת חינוך ילדינו בראש סדר העדיפויות! 

שלכם, 
נציגות הגנים בארגון ההורים.