שר החינוך ושר האוצר הודיעו על תכנית בתי הספר של החגים שתחל מחופשת הפסח הקרובה. ריכזנו עבורכם את המידע על מנת שיהיה לכם סדר מהי התכנית, מתי תחל ומה העלויות.

התכנית החדשה, היא תכנית משלימה למהלך כולל שמוביל משרד החינוך, במטרה להקל על נטל תשלומי ההורים, וכדי להרחיב את הסל החינוכי שמעניק המשרד גם בשעות הבלתי פורמליות. התכנית הכוללת מכילה בין היתר את בתי הספר של החופש הגדול, תכנית הצהרונים, "חוג לכל ילד", שיעורים פרטיים ללא תשלום ועוד.

מה זה בתי הספר של החגים?

בתי הספר של החגים הינה רפורמה ביוזמת שר החינוך והאוצר שלה היו שותפים פורום ועדי ההורים היישוביים בו חבר גם ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים.

כרגע, הרפורמה כוללת את ילדי הגן עד כיתה ג'.

למה נועדה הרפורמה ומתי תחל?

התכנית נועדה לצמצם את ימי החופשה של התלמידים, להוזיל את העלויות של ההורים למסגרות הפנאי ולתת מענה עבור התלמידים שנמצאים בחופשה בימים אלה.

כבר בפסח הקרוב יצומצמו מספר ימי החופשה של התלמידים בכיתות . בכל שנה ירדו 10 ימי חופשה, 5 ימים בחנוכה ו-5 ימים בפסח. במזרח ירושלים יינתנו 5 ימים בחופשת החורף ו-5 ימים בחופשת האביב.

התכנית ושעות הפעילות:

התכנית תכלול מענה של צוותי חינוך מקצועיים, בהתאם לגיל התלמידים. אבטחת מוסדות החינוך כמקובל. תקציב העשרה עבור חוגים, מופעי תרבות, חומרי יצירה, ציוד מתכלה וכו'.

בגני הילדים יהיו גננת וסייעת בכל קבוצה, או מדריכה וסייעת. בבתי הספר מורה בכל קבוצה, או שני מדריכים, ובכל בית ספר יימצא רכז בית ספרי.

בבתי הספר היום יחל ב-8:00 ויסתיים ב13:00 ובגני הילדים החל מ8:00 עד 13:00. וכעת פועלים על מנת למצוא פתרון גם לשעות אחר הצהריים והכל עבורכם ועבור הילדים. עדכונים בהמשך.

מה העלות?

העיר ירושלים נמצאת באשכול 3 ולכן התכנית ניתנת ללא תשלום.

פז כהן, יו"ר ארגון ההורים בירושלים:  "לפני שנתיים, עם הישגי מאבק הסייעת השניה בגני הילדים ו"מאבק הסרדינים" יוסד הגוף היציג של הורי ישראל. מאז, פעם אחר פעם אנו חוזים בשינוי התפיסתי במעמדו של ההורה, שינוי הניכר ביחסם של כל מוסדות השלטון והחקיקה במדינת ישראל."

 

לכתבות מורחבות בנושא: YNET, ישראל היום, דבר ראשון.