ילדים חולמים ירושלים: הרכבת הקלה הפכה לגלריה נוסעת

תערוכת ציורים של ילדי הגנים בירושלים, הכוללת אלפי ציורים מכל המגזרים בעיר, מתנוססת על תקרת קרונות הרכבת הקלה בירושלים

לאחרונה הודבקו על תקרות קרונות הרכבת הקלה תערוכת ציורים של ילדי הגנים בירושלים, כ- 5,000 ציורים שצוירו בידי ילדי גן חובה מכל רחבי ירושלים- יהודים, נוצרים ומוסלמים, חילונים, חרדים, ממזרח ירושלים, מהחינוך הדתי ומהחינוך המיוחד. הפרויקט חסר תקדים בהיקפו.

הרעיון העומד מאחורי הפרויקט- הרכבת הקלה כציר ירושלמי, מהווה קו תפר בין החלקים והשכונות השונות בעיר. כולם נוסעים בה, ממערב העיר למזרחה ולהיפך, נוסעים במרחבים משותפים, נוסעים עם חלומות משותפים ושונים, עם מזוודות של שמחות ודאגות. מוסלמים, יהודים ונוצרים, חילונים דתיים וחרדים מוצאים בה מקום לשבת. ילדי גן חובה מכל רחבי ירושלים יצרו יצירה שכולה תקווה לעיר ירושלים. שאיפה לחיים משותפים בעיר אשר מיליוני אנשים מתפללים בכל העולם לשלומה.

התערוכה מזמינה את הנוסעים להביט למעלה, להתבונן בציורים ולחלום על ירושלים כפי שהיא משתקפת מעיניהם של הילדים.

הפרויקט נולד לכבודה של ירושלים ובעקבות בחירת העיר ירושלים כנושא השנתי של מערכת החינוך. מדובר ביוזמה משותפת של ארגון ההורים, משרד החינוך, מנהל החינוך בירושלים, המחלקה לאומנות פלסטית ומינהל תרבות, חברה, ספורט ופנאי בעיריית ירושלים וחברת סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים.

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים: "ירושלים היא עיר שעושה כל ישראל חברים. דווקא לעיר שלנו תפקיד חשוב בחיפוש אחר המשותף והמחבר. הרכבת הקלה היא ציר המחבר בין כל החלקים, השכונות והגוונים השונים בעיר ובחברה שלנו. הפרויקט המקסים הזה הוא עוד דרך יצירתית ומקורית לפעול למען אחדות ושפה משותפת בין המגזרים השונים. זרע של אחדות שנזרע בגיל צעיר ילווה את הילדים עוד שנים רבות".

"ילדים שמתחנכים בירושלים לסובלנות ולכבוד לזולת, הם העתיד והתקווה לירושלים אחרת, מאחדת ומקרבת, אשר יודעת לחבק את כל תושביה, ומביאה בשורה למדינת ישראל ולכל העולם" מסביר ישראל אליסף מ'ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים' ומיוזמי הפרויקט. "לא מדובר בנאיביות או תמימות, אלא בראיה מפוכחת היודעת כי שינוי יכול להתחולל רק אם מתחילים בגיל הגן ועם עשייה ממשית".

מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים, ירון רביד, ציין כי "פרויקט ציורי הילדים ברכבת הקלה הינו הזדמנות נוספת עבורנו לתמוך בפעילות קהילתית – חברתית חשובה המאחדת ומעצימה את עיר הבירה כפי שאנו עושים לאורך השנה בפרויקטים שונים המחוברים עם הקהילה. הצגת יצירותיהם של ילדי ירושלים ברכבת הקלה מרגשת אותנו והיא תעשה טוב הן לילדים ולמשפחות והן לציבור הנוסעים ברכבת הקלה. נמשיך לפעול יחד עם הקהילות בעיר כדי להמשיך ולעשות טוב לירושלים".

מרב סליימן מפקחת מתאמת משרד החינוך: "מפקחות גני הילדים בעיר ירושלים גאות לקחת חלק במיזם ייחודי זה, המאפשר ביטוי אומנותי לילדי הגנים מכלל המגזרים בעיר".

קרדיט צילום תמונת ראש העיר בגן הילדים: דוברות עיריית ירושלים
קרדיט תמונות הרכבת הקלה: ציפי חורי

עדכון: ביום שלישי, 17.10.17, בין השעות 17:00-19:00, יערכו קטעי נגינה בתחנות הרכבת הקלה