אריה מאחורי סורגים

סיכום השביתה – ארגון ההורים

הורים יקרים, תושבי ירושלים,

לאחר תקופה ארוכה בה ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים היה שותף למאבק של הארגונים האזרחיים בירושלים, הסתדרות העובדים, ועד עובדי העיריה, המינהלים הקהילתיים ועוד…

לאחר שביתה שנמשכה לצערנו מספר ימים והורגשה היטב בכל העיר, ביקשנו אתמול מראש העיר, ניר ברקת, להיפגש עם ההורים, שחלקם כעסו מאד והייתה להם ביקורת על אופן הפעלת השביתה. הגיעו קרוב ל-200 הורים ששמעו והשמיעו. היה דיון נוקב אך מכובד מאוד.

הדיון הועבר בשידור ישיר בדף הפייסבוק שלנו.

במהלך הדיון התקשר ראש הממשלה לראש העיר, וביקש שיקפיא את השביתה עד יום ראשון ויגיע לישיבת הממשלה על מנת לפרוס בפני שרי הממשלה את האתגר התקציבי של העיר ירושלים.

ראש העיר קיבל את הבקשה והודיע על עצירת השביתה וחזרה בינתיים לשגרה בתקווה שמישיבת הממשלה תצא בשורה לעיר הבירה של מדינת ישראל.

חשוב לנו בארגון ההורים להעביר לכם שני מסרים:

  1. הביקורת שנשמעה, נשמעה היטב, ואנו בארגון ההורים נפיק לקחים. אם חס וחלילה נידרש שוב לעיצומים, נשתדל בכל כוחנו ליישם את הלקחים כדי להפחית את הקושי של ההורים.
  2. תחושת האחווה ושיתוף הפעולה בין כל הגורמים שמנהיגים את העיר הזו כל אחד בתחומו גורמת לאושר ולידיעה שביחד נוכל לכל אתגר ונצעיד את העיר להישגים גבוהים בכל התחומים.

מגיעות תודות להמון אנשים, ואנו מתנצלים מראש אם נשכח מישהו, בראש ובראשונה לכל חברי ארגון ההורים ובראשם יו"ר הארגון, פז כהן, שעושים עבודה מדהימה בהתנדבות מלאה!

לראש העיר ולצוות לשכתו, למנכ"ל העיריה וצוותו, לרוב חברי מועצת העיר שהפגינו חזית מאד אחידה.

לדרג המקצועי במינהל חינוך בראשות קינלי טור-פז, ליו"ר ההסתדרות בירושלים דני בונפיל, לועד עובדי העיריה בראשות יו"ר הוועד אביחי אברהם, ליושבי ראש המינהלים הקהילתיים עופר איובי ויהודה בן יוסף ולעוד המון אנשים, הורים שעזרו ותמכו המון.
תודה והערכה ענקית. ונקווה שממשלת ישראל תתעשת ותמצא את הפתרון למכלול האתגרים התקציביים בעיר ירושלים.

לפוסט של ראש העיר מזמן השביתה, בו שיתף את סרטון עמדתנו.

על מה אנחנו נלחמים?

נכתב ופורסם במהלך השביתה.

שלום,

זה פז כהן, יו"ר ארגון ההורים בירושלים.

על מה אנחנו נאבקים? נפשט את הדיון:

1. סבסוד הצהרונים

מספטמבר 2016 אין אישור לתקציב: 69 מיליון ש"ח (לפני המעבר לאשכול 3, שבו התקציב אמור להגיע).

המשמעות להורים – משלמים מתחילת השנה על מה שהמדינה אמורה הייתה לשלם. ספקי מזון לא מקבלים שכר 5 חודשים. מינהלים קהילתיים קורסים.

מי שובת? המינהלים הקהילתיים שלא קיבלו כסף. אם אתם לא הייתם מקבלים תשלום חמישה חודשים, מה הייתם עושים…

2. בקשת העירייה לקחת הלוואה לכיתות לימוד

תושבי ירושלים משלמים למעלה מ-100 מיליון ש"ח בשנה על שכירת מבני חינוך, סכום שאמור לצאת מקופת הממשלה. 3804 כתות תקניות חסרות בירושלים. הגשנו על זה בג"צ. העירייה מבקשת לקחת הלוואה לבינוי 1000 כיתות. לא מהמדינה. מהבנק. מתמטיקה פשוטה: במקום לשלם על שכירות (מכספי התושבים כאמור) נקנה מבנים ונשלם משכנתא. הבנק אישר את ההלוואה – הממשלה "תוקעת".

3. מענק הבירה

ויכוח בין הממשלה לעירייה כמה מגיע לעיר. מזכיר הוצאות ביטחון חריגות, פטורים מטורפים מארנונה שהמדינה אישרה, אוכלוסיה ענייה עם רמת שירותיות נמוכה, אשכול סוציואקונומי 3. אין נוסחה מה מגיע לעיר, כל שנה זה משא ומתן. כולם אנשים טובים. חלק חושבים שמגיע 2 מיליארד ש"ח וחלק 500 מיליון. בינתיים העירייה מתפשרת על 800, שטוענת שזה המינימום והממשלה מוכנה 550.

מילות סיום

השנה עצרנו 3 השבתות עד היום – כולל היום – של אנשים שזכותם המלאה לשבות; בג"צים על חשבוננו הגשנו על מחסור כיתות לימוד.

אני לא יכול להשבית אבל מוכן לקבל את האש עבור העובדים שלא יפוטרו, התלמידים שילמדו בכיתה תקנית וההורים שיקבלו מסגרות חינוך איכותיות במחיר שסוכם.

מאמין 100% בדרך.

לא ראש העיר ולא שר האוצר (שאת שניהם אני מאוד מעריך) מכתיבים את דרכנו.

רק החינוך ועתידה של העיר בראש מעייניי.

שלכם,
פז