הורים ותלמידים יקרים,

ראשית, אפתח ואברך את כל ההורים, התלמידים, סגלי ההוראה (מנהלים, מורים וגננות) וכמובן כח העזר בבתי הספר ובגנים  – בברכת שנת לימודים פורייה, מוצלחת ובריאה.

כידוע לכולנו, שנת תשפ"א אינה שנה רגילה. 
מדינת ישראל, בדומה לעולם כולו, מתמודדת עם אתגר גדול, ימים לא פשוטים ובעיקר מאתגרים וזאת מתוך רצון ומטרה לפתוח את שנת הלימודים ב 1 בספטמבר. 
כמעט 300,000 ילדים מתחילים את לימודיהם במסגרות השונות ברחבי העיר ירושלים – והם העתיד שלנו.

השנה נפתחת בחשש גדול. חשש שלנו ההורים, הילדים ולא פחות חשש של סגלי ההוראה – אולם, אני בטוח שכולנו נעשה את המקסימום בכדי שחשש זה יתבדה והשנה תיפתח בצורה הטובה ביותר שניתן. 

הורים יקרים. 

כפי שידוע לכולנו, אין מדובר בשנת לימודים רגילה. מדובר בשנה של מתווים שונים, הנחיות והוראות, שלצערנו חלקן סותרות ולא הגיוניות, ולנו כהורים – אף נשמעות לעתים חסרות הגיון לגמרי. 

ועם זאת חשוב לי לציין ולומר – עלינו כהורים להיות סבלניים וסובלניים למצב. לא להתעצבן ולא להרים את הקול. 

אני יודע וברור לכולנו שיש ויהיו עוד בעיות – ואני מבקש שתפנו אלינו בכל דבר ועניין  ואנו ננסה לסייע ולמצוא פתרונות ראויים.

בנוסף, אנא זכרו שהמנהלים עשו מאמצים גדולים במגבלות של תנאים פיזיים ובהנחיות בריאותיות מגוונות והכל על מנת לוודא שילדינו יקבלו את התנאים הטובים ביותר.

עלינו כהורים לתת להם גיבוי ובמקביל לוודא שהמנהלים יפעלו בשיתוף פעולה עמנו, יתייעצו וישמעו את דעת וועד בית הספר (הגם שההחלטה הסופית היא שלהם). 

אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לעיריית ירושלים, החל ממר משה ליאון ראש העירייה – שאין ספק שהחינוך נמצא בראש מעייניו והוא משקיע רבות לקידומו, גב' חגית משה – מחזיקת תיק החינוך, אשר מגבה ומסייעת למנח"י באופן שוטף וכמובן למינהל החינוך בעיריית ירושלים (מנח"י) ממר אביב קינן (מנהל מנח"י) וכלה במנהלי התחומים והאגפים למיניהם – אשר פעלו כל החופש ועשו מאמצים כבירים לפתיחה שוטפת ורגועה של שנה"ל ובנוסף פעלו לוודא שיהיו לפחות 4 ימי לימודים ביסודי, למקסם ימי הלימוד בעל יסודי ובמקביל לא ויתרו על חדשנות, שיפוצי עומק ויישום תכניות לימוד והעשרה מגוונות ומיוחדות. 

אין ספק שהורי ירושלים וילדינו זכו למערכת חינוך ראויה, מובילה ועלינו להיות גאים בה. 

אני גאה על שיתוף הפעולה של ארגון ההורים עם כלל הגופים (וביניהם מחוז ירושלים במשרד החינוך וכמובן מנח"י). אני שמח שגם כשיש ויכוחים ואי הסכמות – הכל נעשה מתוך דאגה ורצון אמיתי לשיפור ובעיקר כבוד הדדי ואין לי ספק שהשת"פ יימשך ויפרח למען חינוך משגשג בעירנו האהובה.

ארגון ההורים העירוני כולל נציגים מהזרמים השונים בבתי הספר וגני הילדים בעיר.
כגוף המייצג את ההורים בעיר, אנו מקיימים דיאלוג קבוע, פתוח ובריא מול כל ראשי מערכת החינוך בעיר ונמצאים במקומות בהם מתקבלות ההחלטות לגבי ילדינו ועתידם. ככזה, אנו נשמח ונודה הן לקבלת פניות ורעיונות מכם והן ובעיקר על הצטרפותכם והתגייסותכם לוועדי ההורים במוסד החינוכי של ילדכם וכן לארגון העירוני.

אנו בארגון ההורים העירוני מקפידים על שיח מכבד וראוי תוך מתן כבוד רב לזולת, להכרת וקבלת השונה, לכלל הזרמים והדתות, לסובלנות וסבלנות וזאת תוך האזנה והקשבה ומציאת מקום להשמעת מגוון הדעות, ועושים ככל הניתן שערכים אלו יוטמעו במערכת החינוך ובעקבות זאת בחברה כולה.

לסיום, אני מבקש להודות לכל חבריי בהנהגת ארגון ההורים העירוני, על תרומתם האדירה, על פעילות אשר עושים לילות כימים, בהתנדבות מלאה, למען קידום החינוך ובניית עתידנו אנו. כל אחת ואחד מכם משמש כשליח ציבור ומהווה דוגמא . תודה!

הורים יקרים, אני מצרף לנוחיותכם את פירוט החגים, המועדים והחופשות הצפויות במהלך השנה וכן קישור לאתר ובו תמצאו ההנחיות וההוראות השונות שיצאו ממשרד החינוך:

לוח החופשות
 
פורטל ההודעות של משרד החינוך
 
ולסיום, שוב אאחל לכולנו:
שנה טובה ומתוקה, שנת שלום.
שנת לימודים פורייה ומהנה
והרבה בריאות. 

 

בברכת החינוך,
אריק קפלן
יו"ר
ארגון ההורים העירוני 

 

מוקד פתיחת שנה של מנח"י

עלה לאוויר מוקד פתיחת שנה של מינהל חינוך ירושלים – בנוסף למוקד הטלפוני 106, ממשק טכנולוגי להורים, תלמידים, וכמובן לאנשי הצוות החינוכי!
מקום אחד עם כל המידע, השאלות והתשובות.
אנחנו מזמינים אתכם להפיץ להורים בבתי הספר ולתלמידים.

למוקד מרכז הבקרה של ההסעות – חייגו 2786*