השבוע התקיים מפגש וסיור עם קבוצה שהגיעה מגרמניה להכיר את המרכז הרב תחומי של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. בקבוצה היו אמורים להיות גם אנשים עם צרכים מיוחדים ולכן חשבתי לנכון לקיים סיור מודרך במרכז הלאומי של שלוה שבו הראינו צד אחד של המטבע של משפחה שהצליחה להקים מקום יוצא מגדר הרגיל מתוך הבטחה אלוהית – שאם בנם יצליח לתקשר הם יעזרו למשפחות אחרות, שזו הצלחה והישג מטאורי בפני עצמו, אך לצערינו ישנם גם הרבה מאוד הורים וילדים שאינם מודעים לזכויותיהם ושוהים במסגרות פחות נוצצות עם הרבה פחות ידע. תפקידו של המרכז הרב תחומי הוא ללוות ולסייע להנגשת מידע, קיצור בירוקרטיה והבנת הצרכים של מי שבחינוך המיוחד.

סוד ההצלחה שבכלל אנשים עם מוגבלות הוא בעיני שיתוף המידע והעברתו ללא אגו לרווחת כולם. ושמחתי מאוד שהשתתף בסיור מר בורגארד שונארט, שמנהל את Lifegate Rehabilitation בבית ג'אלא, ובשיתוף SK Tours in Nature להבאת הקבוצה, לבניית גשר לעזרה לכל אדם עם מוגבלות, ללא הבדל דת, גזע ומין.

הסיור הוכיח שעם רצון ועם אוזן קשבת ולב פתוח אפשר לגשר ולבנות שפה שהיא תועלת הכלל. המרכז הרב תחומי הפועל בתוך ארגון הורים למערכת החינוך בירושלים חרט על דגלו שאיפה שיש ילד שזקוק לעזרה או הורה – אנחנו כאן.

השאיפה של המרכז הרב תחומי הוא לבנות שרשרת ארגונית אנושית של יוזמות, רעיונות ושיתופי פעולה שהאיזור הזה כ"כ זקוק לו.

אני מאמין שהבאת עוד קבוצות מכל המגזרים יכול לבנות פסיפס של צבעים מרהיבים ויצעידו את כולנו לעולם יפה יותר, נעים יותר ונגיש יותר.

תודה לכל המשתתפים.

בהערכה רבה,
שלמה קרפ